Doktor Super Hiroł

Wędrowałam po swoim szpitalu szukając lekarza, który mógłby mi coś więcej powiedzieć o nierefundowanym przez NFZ leku Adcetris, w którym upatrywałam szansę na zdrowie. Na odcinku od Annasza do Kajfajsza, dowiedziałam się tyle: „nie wiem”, „coś słyszałem”, „ten lek wcale nie jest taki dobry”. W najlepszym wypadku usłyszałam: „Nie wiem, ale się dowiem”. Poczułam ulgę- ktoś chce mi pomóc. Pełna nadziei czekałam na wieści. Po miesiącu odezwałam się ponownie, a wtedy usłyszałam „oj, nie miałem czasu sprawdzić”. Nie zniechęciłam się jednak i zdecydowałam się złapać za fartuch kolejnego lekarza, tym razem takiego, którego wcześniej znałam tylko z widzenia. Po raz kolejny usłyszałam „nie wiem, ale się dowiem”, po czym lekarz wrócił się do gabinetu i wziął telefon do ręki. Był już po pracy ale przyjął mnie i z miejsca zaczął szukać informacji. Dowiedziałam się wszystkiego, czego oczekiwałam i dalece ponad to! Wyszłam z gabinetu lekarza, ale nie mogłam wyjść z podziwu.

Dalej już było tylko lepiej. Wybrałam doktora jako lekarza prowadzącego (tak, pacjent ma takie prawo) i kiedy poszłam do niego na pierwszą wizytę przeżyłam kolejny szok: skrupulatnie przeczytał stos moich wypisów szpitalnych z okresu ponad dwóch lat. Do tej pory lekarze, również Ci pracujący w innych szpitalach, tylko pobieżnie przeglądali ostatni z dokumentów i dopytywali, co inni lekarze sądzą, po czym wtórowali ich opinię. Teraz było zupełnie inaczej: ktoś spojrzał na moją sytuację wnikliwie, strona po stronie. Gdyby w szpitalnych dokumentach można było czytać między wierszami, z pewnością by to zrobił. Poświęcił mi kupę czasu i uwagi. Nie czułam się jak petent. Czułam się jak pacjent.

Ten lekarz to dr n. med. Marek Seweryn- doświadczony hematolog i internista. Z sercem na dłoni, ale nie ciepła klucha. Troskliwy i przejęty sytuacją każdego pacjenta i gotowy wojować razem z nim. Mówi co myśli, a nie co wypada mówić. Jest serdeczny i energiczny. Potrafi rzucić żartem ale i nowym światem na sytuację. Jeśli nie wiadomo o co chodzi… to on się dowie. Będzie szukał tak długo, aż znajdzie. Ma otwarty umysł i wie, że droga do zdrowia nie powinna się zawężać jedynie do podawania odpowiednio dobranych pigułek i kroplówek. Można zadać mu najbardziej infantylne pytanie, a on zawsze odpowie poważnie i wyczerpująco. I co ważne- zrozumiale. Jeśli potrzeba- odpowie jak Kali do Ali!

Ali dziękuję! Ali wie, że bez Kali byłoby źle.

Zanim dostanę lawinę pytań, gdzie można znaleźć tego Doktora Super Hiroł instruuję: wchodzisz, pierwsza w prawo i znowu w prawo. Proste, co nie? Trzeba tylko wcześniej znaleźć się w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach na ulicy Henryka Dąbrowskiego 25. Wujek Google podpowiada też, że można umówić się z Doktorem Super Hiroł na onkorandkę w gabinecie prywatnym w Bukownie (woj. Małopolskie), na ulicy Górniczej 9. Hot number: 605 296 821.

Polecam- Marzena Erm, która z pomocą Doktora Super Hiroł uparcie waliła sobie w żyły prochy za 32 koła i teraz ma fazę. Remisji oczywiście :)


8 komentarzy:

 1. ta Faza bardzo mi sie podoba:)
  niech trwa, trwa, trwa
  :*

  OdpowiedzUsuń
 2. tak bardzo inspirujesz do życia! niesamowita jesteś! i tak bardzo mocno trzymam kciuki o powrót Twojego zdrówka tak na 200% i na zawsze!:)

  Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 3. Super lekarz! Przekaż mu proszę pełen podziw :) i super, że remisja :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oboje jestescie Naj ,dalej tak... , dobry traf !! super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dla Pana Doktora ♥♥♥♥ i jeszcz jedno ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam okazję poznać Pana Doktora. Spotkało mnie wyróżnienie i zostałam dawcą szpiku i doktor dbał o moje bezpieczeństwo. Lekarz z prawdziwego zdarzenia. Marzenko życzę zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki Twojemu poleceniu skorzystałam z konsultacji i jeszcze nigdy nie czułam się tak dobrze potraktowana. Po partnersku, życzliwie. Warto było jechać do niego kilkaset kilometrów. Dziękuję, że dałaś ten kontakt. Pozdrawiam i trzymam kciuki za PETa, żeby nie świecił.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tez jestem pacjentka DOKTORA.Super!!!

  OdpowiedzUsuń

Jeśli masz jakąś sprawę, z którą chciałabyś się do mnie zwrócić osobiście, możesz to zrobić pisząc na m.erm@vp.pl